akademik ceviri yapan siteler

Başarı Oranı Yüksek Akademik Çeviri Yapan Siteler

Akademik çeviri yapan siteler, akademik argümanlar ve kurallara göre çeviri yapmaktadır. Profesyonel çevirmenler ve tercümanlar tarafından hizmet verilmektedir. Farklı online platformlar ile yapılan çevirilerde sorunlar çıkabilirken akademi alanında uzman çevirmenlerin yaptığı çevirilerde herhangi bir problem gözlenmemektedir. Akademik çeviri siteleri tercih edilirken şu hususlara dikkat edilmelidir:

  • Akademik tecrübe
  • Çevirmenlerin tecrübesi
  • Referanslar
  • Daha önce yapılan işler
  • Teslim tarihine uygunluk
  • Gizlilik

1.Akademik Servis

Akademik Servis, akademik çeviri yapan siteler arasında deneyimli akademisyenler ile çevirmenlerden oluşan bir kadroya sahip ve online çeviri imkânı sunan bir sitedir. 7/24 hızlı ve kaliteli çeviri imkânı sunmayı hedefleyen platformda, tez, proje, makale, ödev, bildiri gibi metinlerin çevirisini bulmak mümkündür. Sitede aynı zamanda Türkçe hazırlanan bir makalenin farklı dillere çevrilmesi veya akademik kaynaklarda kullanılacak metinlerin çevirilerinin yaptırılması gibi hizmetler de bulunmaktadır. Akademik Servis, her an müşteriler tarafından ulaşılabilen ve ücretsiz teklif alınabilen bir yapıda kurulmuştur. Dilbilgisine hâkim çevirmenlerden oluşan kadrosu ile akademik çeviri için uzman bir platform arayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Akademik çeviri talebi ve bilgi için: Akademik Çeviri Hizmeti

akademik ceviri ofisi

2.Akademik Redaksiyon

Akademik Redaksiyon, akademik çeviri siteleri arasında profesyonel çeviri hizmetleri sunan bir platformdur. Müşterilerinin akademik çeviri ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile alanında uzmanlaşmış profesyoneller ile çalışmaktadır. Çeviri yaparken doğrudan aktarım yerine disiplinlerarası yaklaşım ile çalışarak metnin özünü koruyan bir çeviri yapmayı hedeflemektedir. Akademik Redaksiyon’da çalışan uzmanlar, çeviri yaparken aynı zamanda dilbilgisi ve noktalama gibi konularda da destek olmaktadır. Metin kalitesini önemsemesinin yanı sıra hızlı ve uygun fiyatlı çalışma prensibi ile müşterilerinin ilgisini çekmektedir.

3.Akademik Freelancer

Akademik Freelancer, farklı disiplinlerde uzmanlaşmış çevirmenlerle hizmet veren ve akademik metinlerinizi titizlikle tercüme eden akademik bir çeviri platformudur. Otomatik olarak çeviri sunan sitelerin aksine, alanında uzman kişiler tarafından çevrilen metinler, metnin özü korunarak müşteriye teslim edilmektedir. Yazım dili açısından da akademik olarak metinlerin çevirisi için konunun uzmanları gerektiğinden Akademik Freelancer, çeviri kalitesini artırmak amacı ile çok sayıda freelancer ile çalışmaktadır. Bu sayede de her alanda çeviri yapabilecek insan gücünü bularak müşterilerinin tüm akademik çeviri isteklerini karşılamayı hedeflemektedir.

4.tezhazirla.com

Tezhazirla.com, tez, proje veya akademik tüm çalışmaları için ihtiyaç duyulan çevirinin yapılabildiği bir çeviri platformudur. Başta öğrencilerin tez yazım süreçleri ile destek vermeyi hedefleyen platform aynı zamanda öğrencilerin eserlerinin farklı dillere çevrilerek uluslararası olarak yaygınlaştırılması amacı ile de çeviri hizmeti sunmaktadır. Çevirileri alanında uzman akademisyenlere yaptırdıkları için orijinal anlamın korunması ve kalitenin sağlanması yönünde doğru ve profesyonel bir destek sunmaktadır. Tezhazırla.com metinleri alanında uzman kişilere tercüme ettirerek akademik çevirilerin bilimselliğinin ve kalitesinin korunmasını sağlamaktadır.

5.Protranslate

Protranslate, platform bünyesinde hali hazırda 70’ten fazla dilde akademik çeviri hizmeti çeviri hizmeti sunan ve uzman çevirmenler ile çalışan bir platformdur. Protranslate ile müşteriler makale, tez, seminer, kitap bölümü, bildiri, sunum gibi her türlü akademik metnin çevirisini yaptırabilmekte ve 7/24 fiyat için bilgi alabilmektedir.

6.Tercüme Ofisi

Tercüme Ofisi, 100’den fazla dile akademik çeviri hizmeti sunan bir platformdur. Geniş bir dil yelpazesi ile platform üzerinden her türlü akademik metnin çevirisi için randevu almak mümkündür. Tercüme Ofisi birçok farklı dile akademik altyapıyı koruyan uzmanlar ile çeviri yapmakta ve bu sayede müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

7.Gemini

Gemini, ücretsiz akademik çeviri siteleri arayan müşterilerin kullanabileceği bir yapay zekâ robotudur. Çeviri komutu ile istenilen dile çeviri yaptırılarak, yaptığı çeviriler için de en uygun alternatifleri görmek mümkündür. Bu nedenle de akademik ve ücretsiz çeviri yaptırmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilebilmektedir.

8.DeepL Translete

DeepL Translete, yapay zekâ teknolojisi kullanarak 30’dan fazla dile çeviri yapabilen ücretsiz bir platformdur. Metin çevirisini kolaylıkla yapabildiği için akademik çeviri yaptırmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir.

9.Google Çeviri

Google Çeviri, dünya üzerinde en popüler çeviri uygulamalarından birisidir. Ücretsiz ve kolay erişilebilir olması nedeni ile tercih edilmektedir. Akademik çeviri yaptırmak isteyenler Google Çeviri’nin görsel algılama ve belge tarama özelliklerinden faydalanabilmektedir.

10.Wordtune

Wordtune, güçlü metin çevirisi yapabilmek için yapay zekâ temelli çalışan bir platformdur. Akademik makaleden, e-postaya kadar her türlü metnin çevirisini yapabilen geniş çeviri altyapısı bulunmaktadır. Çeviri yaparken de aynı zamanda dil bilgisi hatalarının düzeltilmesine de imkân sağlamaktadır.

11.Dictionary Linguee

Linguee, kapsamlı çeviri hizmeti ile hızlı ve güvenilir çeviri imkânı sunan bir ara yüze sahip çeviri platformudur. Çevrimiçi sözlük görevi görürken akademik çeviriler için gerekli olan birçok kelimenin de çevirisini site içerisinde bulabilmek mümkündür.

12.Yandex Çeviri

Yandex Çeviri, güçlü yapay zekâ teknolojisi ve çeviri altyapısı ile özellikle akademik metinlerde ücretsiz bir platform arayanların yardımcısıdır. Belge tarama özelliği ile de kullanıcılarına hızlı çeviri özelliği ile kolay kullanım imkânı sunmaktadır. 

13.ChatGPT

ChatGPT, akademik çeviri alanında destek olabilen bir yapay zekâ robotu olarak da kullanılabilmektedir. Geniş internet ağı tarama teknolojisi ile akademik metinlerin şekline uygun çevirisinin yaptırılabilmesi uygun komutların verilmesi ile bu platformda da mümkündür. Kullanıcıların ChatGPT’yi tercih ederek, hızlı çeviri hizmeti ile zamandan tasarruf edebilmesi mümkündür,

İlgili İçerik: Türkçe Makaleyi İngilizceye Çevirme

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir