tez formatlama

Tez ve Makaleyi Akademik Kurallara Göre Formatlama

Tez ve makaleyi akademik kurallara göre formatlama hizmeti, akademik metinlerin ilgili yazım kurallarına ve biçimlerine uygun hale getirilmesini sağlama amacıyla yapılmaktadır. Her tezin veya makalenin belli yayın kuralları bulunmaktadır. Öğrencilerin ve araştırmacıların tez veya makale yazım süreçlerini hızlandırmayı amaçlayan bu hizmet, belirlenen format kuralları çerçevesinde yazılarınızın biçimini düzenleyerek, araştırma sürecine daha fazla odaklanmanıza olanak sağlamaktadır.

Tezinizin kabul alabilmesi veya makalenizin yayınlanabilmesi için akademik yazım kuralları ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu kurallar sayesinde yazınızın bilimsel olarak doğruluğunu ve uluslararası standartlara uygunluğunu ispatlamış olursunuz. Bu yüzden tez ve makaleyi akademik kurallara göre formatlama hizmeti ile birlikte bu süreçte zamanınızı ve enerjinizi daha verimli kullanarak, araştırmanızın içeriğin ve analizine daha fazla odaklanma imkânı bulabilirsiniz.

Makale Formatlama Nasıl Yapılır?

Makale formatlama, bir dergiye veya yayımlanacağı platforma gönderilmeden önce, belirlenen yazım kuralları çerçevesinde editoryal olarak düzenlenmesi ile yapılmaktadır. Bu sayede, makalenin akademik çevrelerce benimsenme ve yayınlanma olasılığı artacaktır. Makale formatlama ile birlikte yayınlanacak derginin yazım kılavuzu incelenip en ince ayrıntısına kadar uygulanarak, alıntı ve yazı biçiminden tablo ve şekillere kadar tüm unsurlar titizlikle düzenlenecektir.

makale duzenleme

Makale Formatlama Ne İşe Yarar?

Makale formatlama, yayınlanmak üzere bir akademik dergiye gönderilecek metnin tüm yayın kurallarına uygun bir şekilde yeniden şekillendirilmesini sağlamaktadır. Akademik dergilere gönderilen makalelerin, derginin formatlama kılavuzuna uygun hale getirilmesi, kabul edilme şansını önemli ölçüde arttırmaktadır. Her derginin kendi içerisinde farklı yazım ve düzenleme kuralları olabilmektedir. Bu nedenle de makale formatlama işleminin her dergiye özel olarak yapılması gerekmektedir.

Tez Formatlama Nasıl Yapılır?

Tez formatlama, yüksek lisans veya doktora programının bağlı olduğu enstitü tarafından belirlenen yazım ve biçimlendirme kurallarına uygun şekilde tezin düzenlenmesine ile yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde yazılan tezler belli standartlar ve kurallar çerçevesinde şekillenmektedir. Tezin içerisindeki yazı tipi, satır aralığı, alıntılar, ekler gibi tezin en ince ayrıntısına dek tüm detaylar ilgili kılavuzlarda belirtilmektedir. Tez formatlama işlemi sırasında da bu kılavuz detaylı olarak incelenmeli ve bu doğrultuda tez şekillendirilmelidir.

Tez Formatlama Ne İşe Yarar?

Tez formatlama, tez savunma ve kabul dönemi öncesinde tezinizin enstitü ve jüri tarafından incelenmesi sırasında kabul oranını arttırmaktadır. Tez formatlama profesyonel ve detaylı çalışılmış izlenimi vererek tezinizin akademik standartlara uygun olduğunu göstermektedir. Tez formatlama işlemi ayı zamanda çalışmanızı daha sonra inceleyecek araştırmacılar için de anlaşılır bir rehber oluşturma imkânı sunmaktadır.

Tez ve Makale Formatlama Hizmeti

Tez ve makale formatlama hizmeti, tezinizin veya makalenizin enstitü veya dergi onayına gitmeden önce kusursuz hale getirilmesi için sizlere yardımcı olmaktadır. Deneyimli ve uzman kadromuzla, tez ve makalelerinizi sizin isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre en titiz şekilde hazırlanmaktadır.

İşte formatlama hizmetimiz kapsamındakiler:

  • Yazım ve dil bilgisi hatalarının kontrolü
  • Başlık ve alt başlıkların düzenlenmesi
  • Alıntılar ve referansların istenilen stilde şekillendirilmesi
  • Tablolar, grafikler ve şekillerin düzenlenmesi
  • Sayfa numaralandırması
  • Dipnotların formatlanması
  • Ekler ve bibliyografyaların düzenlenmesi

Bir Önceki Yayın: Makale Etik Kurul Onayı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir