spss nasil indirilir

SPSS Nasıl İndirilir? 6 Adımda Ücretsiz SPSS İndir

SPSS indirme işlemi için şu adımlar takip edilmelidir:

1.SPSS indirmek için ilk olarak IBM web sitesine girilmelidir. Sitede “ürünler ve Servisler” menüsünde yer alan SPSS sekmesi seçilmeli ve burada yer alan farklı sürümlerden biri tercih edilmelidir. Buradan ilgili ürünle ilgili detaylar ve özellikler de görüntülenebilmektedir.

2.IBM üzerinden bir kullanıcı hesabı oluşturulmalıdır, bunun için “ücretsiz hesap oluştur” kısmına tıklayıp kişisel bilgiler girildikten sonra üye ol seçeneği tıklanmalıdır.

 

3.Üye olma aşaması sonrasında “İndir” kısmından farklı SPSS sürümlerinin yer aldığı indirme bağlantıları görüntülenebilmektedir.

4.SPSS programı ücretsiz sürümü indirmek için “Ücretsiz deneme sürümü” kısmına tıklanmalı ve açılan sayfada kişisel bilgiler girilmeli, daha sonra indirme kısmına tıklanmalıdır.

5.İndirme işleminin tamamlanmasının ardından indirilen dosya açılmalı ve kullanılan cihaza kurma işlemi yapılmalıdır.

6.Kurma işlemi sonrasında masaüstünde oluşan kısayol tıklanarak yeni proje kısmı seçilerek yeni bir analiz yapılabilmektedir.

spss veri analizi yaptirmak istiyorum

Macbook’a SPSS İndirme

Macbook’a SPSS kurulumu indirmek için şu aşamalar uygulanmalıdır:

 1. Öncelikle Macbook SPSS kurulum dosyası indirilmelidir. Bunun için şu adres ziyaret edilebilir: https://www.ibm.com/support/pages/downloading-ibm-spss-statistics-29011
 2. SPSS programı Macbook’a kurulduktan sonra tam sürüm yapma aşamasına geçilmelidir. Bunun için başlangıçta indirilen SPSS klasöründe bulunan “crack” dosyası açılır.
 3. Açılan dosyada bulunan “Iservrc” isimli dosya kopyalanır ve bilgisayara indirilen SPSS dosyası bulunarak sağ tıklanır, ardından “Finder’da göster” seçeneği tıklanır.
 4. Açılan klasörde SPSS doayası görüntülenecektir. Sağ tık ile paket içeriği açılır.
 5. Sırası ile öncelikle “contents” ve ardından “bin” klasörü açılır, kopyalanan “Iservrc” dosyası buraya yapıştırılır.

Daha Fazlası: SPSS Açılımı

Windows’a SPSS İndirme

Windows için SPSS indirmek için şu aşamalar uygulanmalıdır:

 1. Öncelikle Windows için SPSS kurulum dosyası indirilmelidir. Bunun için şu adres ziyaret edilebilir: https://www.ibm.com/support/pages/downloading-ibm-spss-statistics-29011
 2. İndirilen dosyada yer alan kurulum dosyası çalıştırılır.
 3. “Next” tıklanarak kurulum tamamlanır.
 4. Kurulum tamamlandıktan sonra programın tam sürüm yapılabilmesi için başlangıçta indirilen SPSS programı içinde bulunan “crack” dosyası açılır.
 5. Açılan dosyada bulunan “Iservrc” isimli dosya kopyalanır ve sırası ile Bilgisayar- program files- SPSS klasörü tıklanarak yapıştırılır.
 6. Uyarı penceresi açıldığında “hedefteki klasörü değiştir” tıklanarak pencere kapatılmalıdır.

SPSS Program Ücretleri Ne Kadar?

SPSS program ücretleri yıldan yıla değişiklik gösterse de sürümüne göre güncek fiyat aralığı aylık 100-200 dolar aralığındadır. Ancak IBM üzerinden ücretsiz deneme sürümü ile bir aylık bir süre boyunca SPSS ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

SPSS Kurulumu Nasıl Yapılır?

SPSS kurulumu için öncelikle program bilgisayara indirilmelidir. Daha sonra şu adımlar takip edilmelidir:

1.Programın indirilmesinden sonra SPSS sürümü seçilerek “next” işaretlenerek kurulum aşaması tamamlanır.

2.Kurulumun tamamlanması için SPSS klasörü içinde yer alan setup” dosyasına tıklanır.

3.Açılan pencereden “next” seçilir.

4.Son aşamada “Install” seçeneği işaretlenerek kurulum tamamlanır.

5.Program açıldığında aşağıdaki ekran gelmiş ise bilgisayarınıza SPSS programı kurulmuş demektir.

Ücretsiz SPSS Programı İçin Ne Yapılmalı?

SPSS ücretli bir programdır ve aylık olarak ödeme yapılması gerekir. Ancak ücretsiz olarak bir aylık deneme sürümü bulunmaktadır. Kullanıcılar IBM resmi sitesi üzerinden ücretsiz şekilde üyelik gerçekleştirerek bir aylık deneme sürümünü ücretsiz olarak cihazlarına indirerek kullanabilmektedir.

AS Akademi: SPSS Anova Testi

SPSS Nereden İndirilir?

SPSS indirmek için IBM web sitesinden üyelik oluşturulmalı ve siteden indirme işlemi için adımlar takip edilmelidir. Web sitesinde deneme ve satın alma seçenekleri bulunmaktadır, kullanıcılar bunlardan birini tercih ederek programı indirip kullanmaya başlayabilir.

Üniversiteden Ücretsiz SPSS Temin Edebilir Miyim?

Evet, üniversitelerin birçoğu öğrencileri için SPSS yazılımını kullanıma sunmaktadır. Bu hizmetin kullanılabilmesi için üniversite tarafından verilen kullanıcı adı ve şifre ile programa giriş yapılmalıdır. Giriş yapılmasının ardından ilgili menüden SPSS programı seçilerek işlem yapılabilmektedir. Almak için öğrenci işlerine girin ve bilgileri talep edin.

İlginizi Çekebilir: SPSS Korelasyon Analizi

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir