istatistik veri analiz

İstatistik Danışmanlık Hizmetleri ve İstatistik Danışmanlık

İstatistik danışmanlık istatistik analiz gerekliliği bulunan her türlü çalışma için sunulan bir hizmettir. Yüksek doğruluk, güvenilir hizmet, başarı garantisi ile sunulan danışmanlık hizmetleri birçok analizi kapsamaktadır. İstatistik danışmanlığı almak beraberinde istatistik veri analizlerinin tamamı için yardım almak anlamına gelir. Veri toplama, yorumlama ve veri doğrulama süreçlerinin tamamında istatistik danışmanlık ile süreci yönetebilirsiniz.

İstatistik danışmanlık proje, ödev, tez gibi çeşitli çalışmaların analiz gerektiren bölümleri için tercih edilmektedir. İstatistik danışmanlık kapsamında analize dayalı tüm işlemler danışman yardımı ile gerçekleştirilebilmektedir. Alanında uzman ekiplerimiz ve istatistikçilerimiz ile yüksek doğruluk garantisi olan danışmanlık ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz.

istatistik danismanlik

Keşfedin: Veri Analizi Yaptırma

İstatistik Analiz Yaptırmak İstiyorum

İstatistik analiz yaptırmak istiyorsanız doğrudan analiz uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz. İstatistiksel analizler SPSS benzeri programlar ile gerçekleştirilen analizlerdir. Analizin gerçekleştirilmesinden başka hangi analizin hangi araştırma için gerekli olduğu, ne zaman gerçekleştirilmesi gerektiği, hangi verilerin birbirleri ile analize girmesi gerektiği gibi birçok önemli nokta analiz kapsamında yer alır.

Analiz yapma noktasında eksikleriniz varsa profesyonel olarak uzmanlarımız ile analiz yapabilir, analiz için gerekli tüm uzman bilgisine ulaşabilirsiniz. Doğru adımlar ve doğru yorumlama ile analizden maksimum verim alabilir, mevcut çalışmanızı başarılı bir şekilde sonlandırabilirsiniz. İstatistik analizleri yaptırırken mutlaka alanında uzman bir istatistikçi ile çalışmanız gerekir. Çalışmanın tamamına hakim olmak ve hangi analizin hangi veri için yapılacağını kestirebilmek analizin başarılı olması için şarttır.

İlginizi Çekebilir: SPSS Analizi Yaptırmak İstiyorum

İstatistik Analiz Nedir?

İstatistik analiz yöntemleri belirli bir veri setinin değerlendirilmesi için başvurulan matematiksel araçlardır. Verilerin toplanması, yorumlanması, birbiri ile kıyaslanarak değerlendirilmesi, veri doğrulama gibi amaçlar için gerçekleştirilen analizler istatistiksel analizlerdir.

İstatistiksel analiz yaptırmak tez benzeri çalışmalar için verilerin değerlendirilmesi, yönetimi için oldukça pratik bir yoldur. İstatistiksel nitelikli analizler veri setinin değerlendirilmesi için şarttır. İstatistik analizi yaparak anket benzeri yöntemler ile yapılan araştırmalarda kısa sürede sonuçlar elde etmek mümkündür. Verilerin birbiri ile ilişkisi ve bağının anlaşılması için gerekli tüm analizler, güvenilirlik testleri istatistiksel analiz kapsamında gerçekleştirilmektedir.

İstatistik Analizler Nelerdir?

İstatistik analizler nicel verilere dayanan analiz türleridir.  İstatistik analiz türlerinin kullanılmasının ana nedeni veri setini daha sade bir şekilde inceleyerek yorumlamak ve sonuç elde etmektir. İstatistik kapsamında bulunan başlıca analiz tipleri;

  • Tahmin analizi: Belirli bir konuda gelecekte nasıl bir gelişme kaydedileceğini anlamak üzere gerçekleştirilen regresyon analizidir. Örneğin 5 yıl sonra temel tüketim unsurlarının fiyatlarının ortalama artış oranını hesaplamak üzere bir tahmin analizi yürütülebilir.
  • Farklılıklar analizi: Mevcut iki grup arasında bir fark olup olmadığını belirlemek üzere gerçekleştirilen analizdir. Analiz yapılırken F ve T testi ile varyans analizi gibi çeşitli analiz yöntemlerine başvurulur.
  • Betimsel analiz: Betimlemeye yönelik standart sapma, ortalama hesaplama gibi analiz yöntemleri ile gerçekleştirilen analizdir. Genellikle analiz yapılırken ilk aşamada betimleyici analiz araçları kullanılarak analize yön verilir.
  • Çıkarımsal analiz: Çıkarımsal analiz belirli bir çıkarıma yönelik olarak gerçekleştirilen hipotez testleri, anakütle, parametre testleri kullanılarak gerçekleştirilen bir analiz türüdür.
  • İlişki analizi: Değişkenler arasındaki ilişkiyi tespit etmek üzere gerçekleştirilen analiz türüdür. Bu analiz türünde en çok kullanılan analiz araçları ise çapraz tablo oluşturma ve korelasyon analizleridir. Örneğin bir şirkette her bir personelin ürün satış sayısı ile çalışma saatleri arasındaki ilişki analiz edilmek isteniyorsa ilişki analiz yöntemlerine başvurulur.

istatistik danismanlik

İstatistik Analiz Ücretleri

İstatistik analiz ücretleri talep edilen analizin niteliğine, teslim süresine ve gerçekleştirilen işleme göre çeşitlenebilmektedir. Ücretli istatistik analizi yaptırmak üzere elinizde mevcut bir projeniz bulunması halinde uzmanlarımıza danışarak analiz yaptırabilirsiniz. İstatistik analizleri ile mevcut çalışmanızı geliştirebilir, veri setinizi maksimum verim ile analiz edebilirsiniz.

İstatistik analiz Ankara, İstanbul gibi çeşitli şehirlerden yaptırılabilen bir işlemdir. Veri setiniz ile kapsamlı bir analiz yaptırmak için uzmanlarımıza danışarak işe başlayın. Ardından talep ettiğiniz analizleri belirleyerek ücret alın. Çalışmanız özelinde sunulacak olan veri analizi yaptırma fiyatı ile size özel sunulan hizmetlerimizden faydalanın. İstatistik analiz ücretleri 2024 bilgisi için bize ulaşın: info@akademikservis.com

Tez İstatistik Raporu Hazırlama

Tez istatistik raporu hazırlama hizmetleri veri setinin istatistiksel olarak değerlendirilmesi ve bulguların değerlendirilmesi ile gerçekleştirilen hizmetlerdir. Tez için istatistik raporu oluşturmak öncesinde verilerin analiz edilmesini gerekli kılar. Veri analizleri sonrasında analizler yorumlanarak değerlendirilir. Analizlerin tek başına ve birbirleri ile kıyaslanarak yorumlanması sonrasında değerlendirmeler ortaya çıkar.

Tez istatistik fiyatları oluşturulan raporun genişliğine, gerçekleştirilen analizlerin yoğunluğuna ve değerlendirmenin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Daha Fazlası: Tez Düzenleme

Profesyonel İstatistik Ödev Yaptırma

İstatistik ödev yaptırma, verdiğimiz hizmetler arasında yoktur ancak istatistik analizi yaptırabilirsiniz. Kurum misyonu çerçevesinde herhangi ödev veya tez yazımı yapmıyoruz. Verileriniz ve çalışmalarınız çerçevesinde SPSS veya istatistik analizi desteği için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara İstatistikçi Arıyorum Diyenlere!

Ankara istatistikçi arıyorum diyenlere paralı istatistik analizi hizmetleri burada. İstatistik ödevi, sınavı ya da istatistik analiz gerektiren tez çalışmaları için doğrudan istatistikçi uzmanlarımıza danışarak harekete geçin. Doğrudan iletişim kurabileceğiniz uzmanlarımız ile ihtiyaç duyduğunuz çalışmalar için zaman kaybetmeden hizmet sürecini başlatın.

Ankara’da istatistikçi arayışlarınıza bir son vererek çalışmaya başlayın. İhtiyacınız olan çalışmanın niteliklerini, teslim süresini ve diğer tüm detayları paylaşarak hizmeti detaylandırın. İhtiyacınız olan hizmeti almak üzere uzmanımız ile görüşerek hizmet randevusu oluşturun. İstatistik analizleri için telaşlanmaya gerek kalmadan, profesyonel bir şekilde analizlerinizi tamamlayın.

İlginizi Çekebilir: Ücretsiz Turnitin

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir