chatgpt intihal

Chatgpt İntihale Girer Mi? Turnitin Tespit Edebilir Mi?

Evet, tespit edildiği taktirde Chatgpt intihale girer. İntihal programı, yapay zekanın yazdığı yazıları tespit eden bir programsa Chatgpt’yi de tespit edebilir. Yapay zeka ayırt etmeyen intihal programları Chatgpt’yi ayırt edemez ve özgün bir yazıymış gibi gözükebilir.

ABD’li bir öğrenci GPTZero adındaki uygulamayı ortaya çıkararak, Chatgpt tarafından yazılan yazıların intihalin tespitinde kullanılması için yardımcı olmaktadır. ChatGPT, yapay zeka kullanarak, kişilerin talep ettiği konulara yönelik metinler oluşturan bir sohbet robotudur. Oluşturduğu metinler son derece akıcı ve mantıklı metinlerdir. Bu nedenden dolayı insanlar tarafından yazılmış yazılar ile ChatGPT arasındaki farkın anlaşılamaması bazı etik sorunlar ortaya çıkarmaktadır.

Turnitin Chatgpt Anlar Mı?

Turnitin’de Chatgpt anlaşılması için yapay zeka yazma göstergesi kullanılmalıdır. Yapay zeka yazma göstergesi Turnitin’de kullanıldığında, metnin yapay zeka tarafından yazılıp yazılmadığı anlaşılmaktadır ve %98 civarında güvenilirliği vardır. Öğrencilerin ve çalışanların işlerini yaparken Chatgpt kullanıp kullanmadığını anlamak için yapay zeka yazma göstergesi sayesinde etik sorunlar çözülmüş olur.

Şu anda, yapay zeka yazma göstergesini öğrenci olmayan kişiler ve eğitim kurumları ile bazı iş yerleri kullanabilir, fakat gelecekte Turnitin, daha fazla kitleye bu programı ulaştıracaktır. Turnitin teknolojisi de bazı durumlarda Chatgpt’yi tespit etmek için yeterli olamayabilir. Yapay zeka araçları tarafından üretilen bütün yazıları algılayabilmesi için geliştirilmesi gerekmektedir.

turnitin intihal raporu al

İntihal Oranınızı Kısa Sürede Öğrenebilirsiniz: Turnitin İntihal Raporu Alma

Yapay Zeka İntihale Girer Mi?

Yapay zeka yazma göstergesi kullanılan intihal programlarında, yapay zeka tarafından yazılmış olan metinler fark edilmektedir. Fakat bu ayırt edici özellik intihal programlarında yoksa yapay zeka tarafından yazılan metinler ayırt edilemez.

Chatgpt gibi yapay zeka sistemleri yeni olduğundan dolayı, bu yapay zekaları algılayacak intihal programları yeterli seviyede değildir. Bazı durumlarda yapay zeka yazma göstergesi de yeterli gelmeyecektir, çünkü yapay zeka programlarının yazmış olduğu metinler oldukça gerçekçi ve mantıklıdır, bunların intihalde fark edilmesi için intihal programlarının geliştirilmesi gerekmektedir.

Chatgpt Ödev Anlaşılır Mı?

Evet, Turnitin programı ile Chatgpt ile yapılan ödev anlaşılır. Chatgpt tarafından yapılan ödev anlaşılır. Öğretmenler tarafından okullarda yapay zeka tarafından yapılmış olan ödevleri intihalde gösteren programlar vardır. Etik olarak uygun olmayan bu davranışı fark edecek programlar hala geliştirilmektedir.

Chatgpt İntihal Tespiti

Chatgpt yapay zeka programı ile yapılan çalışmaların intihal tespiti her ne kadar zor olsa da imkansız değildir. Turnitin programı, bu konuda geliştirdiği AI denetleyicisi ile bu konuda çalışmalarına devam etmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir