Bazı durumlarda elinizde olan yazılı metinler bilgisayar ortamına aktarmanız gerekebilir. Bilgisayara aktarmak istediğiniz yazılı metin bir kitap ya da matbu bir belge olabilir. Yazıların bilgisayara aktarılması işlemi için aktarmanız gereken kaynaklar yüzlerce sayfa olabilir, bu durumda teknolojiden yardım almanız gerekir. Çünkü sayfaların tek tek bilgisayar ortamına aktarılabilmesi için tüm işlemleri elle yapmanız gerekir ki bu da çok zaman alacak olan zahmetli bir iştir.

Profesyonel bir ekip yardımıyla yazılarınızı bilgisayar ortamına aktarma işini yapan ofisler bulunmaktadır. Akademik Redaksiyon ekibi olarak, el yazısı metinler ya da matbu metinlerinizi bilgisayara aktarmaktayız. Bazen karalama kağıtlardan oluşan bir kitap özeti, karalama kağıtlara almış olduğunuz notlar bazen de kendi el yazınızla yazdığınız size ait kitaplar klavye kullanan uzman kişilerce bilgisayara aktarılabilmektedir.

Yazıların bilgisayara aktarılması işini kendiniz yapmak istiyorsanız o zaman ilk seçenek olan teknolojiyi kullanmalısınız. Çünkü tek bir kişi ile aylarca sürecek zahmetli bir işi üstlenmektense bu yöntem daha akılıdır. Ancak OCR yazılımları ile el yazısını tanımlamak şu an için bazı aşılamayan detaylar içermekte. El yazısı değil de daktilo ile yazılmış metinler, bilgisayar çıktıları ve fotokopi gibi düzgün karakterli yazılar rahatça tanımlanmakta ve sorunsuz şekilde bilgisayar ortamına aktarılabilirler.

Günümüzde artık çoğu metin belgeleri dijital olarak hazırlanmış olsa bile eski dönemlerden kalan belgeler, kitaplar ya da el yazması dokümanların bilgisayar ortamına aktarılmaları gerekebilmekte.

Yazıları Neden Bilgisayara Aktarmak Gerekebilir?

Yazıların bilgisayara aktarılması işleminin hangi durumlarda gerekli olabileceğine dair bir fikriniz olmayabilir. Örneğin bilgisayar ortamında yazılmış olan bir belge yine bilgisayarda uygun bir yazılım kullanılarak düzenlenebilir. Metin içindeki bazı kısımlar düzeltilerek eklemeler yapılabilir. Ancak geçmiş yıllarda daktilo ile yazılmış ya da elle yazılmış bir belge üzerinde benzer işlemleri yapamazsınız. İşte yazıları bilgisayara aktarmanın gerekliliği böylesi durumlarda ortaya çıkar. Tarayıcının kaliteli olması belgelerin yüksek çözünürlüklerde bilgisayara aktarılmasını sağlar. Yazıların bilgisayara aktarılması işlemi sonuçta belge üzerindeki karakterlerin iyi bir şekilde tanınmasına bağlıdır. Bu ayrıntıya dikkat ettiğiniz sürece yazıları bilgisayara aktarmada ciddi bir sorun yaşama ihtimaliniz olmaz. Ayrıca zaman ve işgücü açısından da işiniz kolay hale gelir.

TALEP FORMU